جیره نویسی گاو در شیراز جیره نویسی گاو با کامپیوتر شیراز اهمیت جیره گاو جیره نویسی گاو با نرم افزار

جیره نویسی گاو فارس

جیره نویسی گاو در شیراز جیره نویسی گاو با کامپیوتر شیراز اهمیت جیره گاو جیره نویسی گاو با نرم افزار

جیره نویسی گاو با نرم افزار

جیره نویسی تخصصی برای گاوهای شیری و گوشتی

با استفاده از یک جیره موازنه شده، تولید گاو های خود را افزایش دهید تا به سود بیشتری دست پیدا کنید

ما بهترین و متخصص ترین دامپزشکان فعال در زمینه جیره نویسی گاو شیری با نرم افزار و کامپیوتر را به شما معرفی می کنیم

کافیست با ما تماس بگیرید

از مشاوره رایگان دامپزشکان ما بهرمند شوید

بهترین خدمات دامپزشکی گاو در شیراز و استان فارس را دریافت کنید

شماره تماس ما:

09179295025

جیره نویسی گاو با نرم افزار

جیره نویسی گاو شیری و گوشتی

کامپیوتر به عنوان وسیله‌ای برای تسهیل محاسبات کاربرد فراوانی در جیره‌نویسی گاوهای شیری دارد. زمانی که جیره‌نویسی دستی انجام می دهیم، متغیرهایی را که می‌توانیم کنترل کنیم محدود است. به عنوان مثال زمانی که عناصر کلسیم و فسفر مدنظر باشند توازن مابقی عناصر مثل پتاسیم، گوگرد و سدیم مشکل خواهد بود. اما کامپیوتر می‌تواند انواع حالات مختلف را در نظر گرفته و از طریق Optimization جیره بهینه از لحاظ اقتصادی را نیز فرموله کند. اما ذکر نکاتی نیز ضروری به نظر می‌رسد:

1- به جهت اینکه هر امری تخصصی می‌باشد و اجرای یک امر توسط غیرمتخصص کیفیت کار را کاهش می دهد و گاهی عوارض‌هایی نیز به همراه دارد جیره‌نویسی مربوط به همه گونه‌های حیوانی نیز امر تخصصی است. فرد جیره‌نویس بایستی به محدودیت‌های مواد مغذی، احتیاجات دام مربوط و مواد سمی مربوط به مواد خوراکی آشنا باشد. هیچ نرم‌افزاری بدون کاربر متخصص سودآوی برای گله به همراه نخواهد آورد.

2- متخصصین جیره‌نویس بهتر است در ابتدا تسلط کامل بر جیره‌نویسی دستی داشته باشند و با دریافت اصول پایه جیره‌نویسی با استفاده بهینه از تکنولوژی موجود جیره مناسب را متوازن کند.

3- و در نهایت اینکه نکته مهم این است که با فرض مناسب بودن همه شرایط برای جیره‌نویسی اعم از مناسب بودن نرم‌افزار جیره‌نویس و تخصص جیره‌نویسی زمانی آن نرم‌افزار سودآوری را به همراه دارد که از نظر مدیریتی نیز شرایط مناسب جهت تغذیه فراهم باشد چرا که در واقع سه مرتبه جیره را می‌نویسیم؛ جیره‌ای که با نرم‌افزار فرموله می‌شود- جیره‌ای که تهیه می‌شود- جیره‌ای که در اختیار دام است. هرچه میزان خطا در این مسیر کمتر باشد نرم‌افزار سودآوری بیشتر دارد.

منبع متن فوق:modirangroup 

یک جیره خوب که توسط دامپزشک متخصص نوشته شده باشد می تواند علاوه بر افزایش میزان تولید شیر گاوهای شما، سلامتی آنها را نیز تضمین کند.

کار را باید به کاردان سپرد. اگر می خواهید با استفاده از یک جیره بالانس شده و متعادل میزان تولید گله خود را افزایش دهید و به به سود آوری بیشتری دست پیدا کنید، کافیست با دامپزشکان ما تماس بگیرد تا از مشاوره رایگان آنها بهرمند شوید. شماره تماس ما: 09179295025

, , , , , , , , , , , , , , ,
نوشته‌های پیشین
اقدامات اورژانسی در سگ و حیوانات خانگی / اورژانس دامپزشکی شیراز
نوشته‌ی بعدی
واکسن سگ و گربه در شیراز قیمت واکسن هاری سگ در شیراز واکسن چندگانه سگ قیمت واکسن سگ و گربه در شیراز هزینه واکسیناسیون گربه در شیراز واکسن هاری و سه گانه گربه

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست