شستن سگ و حمام کردن سگ / شستن سگ در شیراز

شستن سگ / حمام کردن سگ / شستشوی سگ در شیراز / شستن سگ در کلینیک دامپزشکی شیراز / روش شستن سگ / آموزش شستن سگ در خانه / شستن سگ با شامپو مخصوص سگ ها / نکات ضروری شستن سگ

مرکز تخصصی و کاملا بهداشتی شستشو سگ و حمام کردن سگ شیراز

حمام کردن و شستن انواع نژاد سگ در شیراز و در کلینیک دامپزشکی معتبر توسط افراد حرفه ای

ارایه مشاوره رایکان دامپزشکی در ارتباط با شستن سگ  و حمام کردن سگ در خانه

اگر شما صاحب حیوان خانگی ( سگ، گربه و …) هستید و به تازگی حیوان خود را خریداری کرده اید و آگاهی کافی در ارتباط با شستن سگ و حمام کردن سگ در خانه را ندارید و یا به دنبال مرکزی معتبر در شیراز و تحت نظارت دامپزشک برای حمام کردن و شستن سگ خود هستید، کافیست با ما تماس بگیرید

ما شبانه روزی پاسخگوی سوالات شما هستیم

09179295025

شستن سگ / شستن سگ در شیراز / حمام کردن سگ

زمانی که از یک حیوان خانگی نگهداری می کنید باید از نیازهای حیوان خود آگاهی کامل داشته باشید و بدانید چگونه باید این نیازها را برطرف کنید. یکی از مواردی که صاحبین حیوانات خانگی باید به خوبی با آن آشنا باشند، موارد مربوط به بهداشت و حمام کردن و شستن سگ و گربه و سایر حیوانات خانگی است.

نکات مهمس در ارتباط با حمام کردن سگ و کربه و شستشوی سگ در خانه وجود دارد که لازم است صاحب این مخلوقات زیبا و دوست داشتنی آنها را به خوبی بدانند و رعایت کنند تا مشکلی برای سلامتی دوست کوچولو آنها به وجود نیاید.

بهترین و تخصصی ترین مراکز شستشو و حمام سگ در شیراز را برای صاحبین سگ های زیبا و دوست داشتنی در شیراز فراهم کرده ایم. اگر می خواهید روند شستشو و حمام کردن سگ زیبای شما توسط افراد ماهر و متخصص در این زمینه و تحت نظارت دامپزشک و در جایی بهداشتی و معتبر انجام شود، کافیست با شماره زیر تماس بگیرید. بقیه کار را به متخصصان پت یو بسپارید. ما عاشق حیوانات هستیم و بهترین ها را برای آنها فراهم آورده ایم. شماره تماس ما: 09179295025

در ادامه مهم ترین و ضروری ترین نکات مرتبط با شستن سگ و حمام کردن سگ و گربه را برای شما آورده ایم تا با مطالعه این موارد بتوانید از دوست کوچولو خود بهتر نگهداری کنید و آسایش ایده آلی را برای او فراهم آورید.

چه نکاتی را باید در زمان شستن سگ و حمام کردن سگ در خانه رعایت کنیم؟ چگونه سگ خود را بشوییم؟ روش حمام کردن سگ چگونه است؟ سگ خود را با چه شامپویی بشوییم؟ آیا میتوان از شامپو انسانی برای شستن سگ استفاده کرد؟ آیامی توان از شامپو بچه برای شستن سگ استفاده کرد؟

برای رسیدن با پاسخ سوالات بالا حتما حتما مطالب این صفحه را تا انتها و با دقت مطالعه کنید

هر چند وقت یکبار باید سگ خود را به حمام ببریم؟ هر چند وقت یکبار می توان سگ ها را شست؟ شستشوی سگ هر چند روز یکبار باید انجام شود؟

این که هر چند وقت یکبار باید سگ خود را بشویید به مسائل مختلفی بستگی دارد. اینکه سگ شما در چه محلی نگهداری می شود و در طول روز چقدر خود را کثیف می کند و آیا پوست سگ شما حساس است یا نه و اینکه سگ شما چقدر از حمام رفتن و شسته شدن خوشش می آید و اصلا رابطه خوبی با حمام کردن دارد یا نه.

نکته بسیار مهم این است که باید از شستن بیش از حد و زیاد سگ خود، خوداری کنید. پوست سگ ها با پوست انسان متفاوت بوده و چربی موجود در سطح پوست سگ ها به عنوان عاملی دفاعی بر روی سطح پوست برای جلوگیری از ورود عوامل بیگانه و عفونی به داخل بدن، عمل می کند.

شستن بیش از حد سگ سبب می شود که چربی سطح پوست سگ زیبای شما از بین برود و پوست سگ شما خشک و شکننده شود. معمولا دلیلی برای شستن سگ وجود ندارد مگر اینکه بوی بد بدهد یا پوستش دچار عفونت شده باشد. شما می‌توانید سگ خود را ماهی یکبار برای اینکه بوی مطلوبی بدهد حمام کنید. اگر این کار را بیش از حد انجام بدهید ممکن است منتهی به حساسیت های پوستی شود و سگ با خاراندن زیاد پوست خود را زخمی کند.

 اگر سگ شما در محیطی زندگی میکند که در طول روز سبب کثیف شدن پوشش خارجی سگ شما می شود و یا اینکه اگر شما خیلی نسبت به تمیز بودن سگ خود حساس هستید می توانید نهایتا 3  بار در ماه سگ خود را حمام کنید و عمل شستن سگ را با شامپو مخصوص سگ ها انجام دهید. باز هم تاکیید می کنیم که از شستن بیش از حد سگتان خوداری کنید. شستن سگ بیش از حد می تواند سلامتی پوست سگ شما را به خطر بیندازد.

اغلب اوقات سگ خود را برس بکشید. این کار باعث تمیز باقی ماندن او در فاصله دو حمام میشود و همچنین برای پوست وموی او نیز خوب است. اگر سگ شما عفونت پوستی دارد، با دامپزشک خود در مورد بهترین راه حمام و برخورد با سگ مشورت کنید.

آیا سگ شما از حمام کردن متنفر است؟ سگ شما از اینکه با آب و شامپو سگ شسته شود، بدش می آید؟ شما باید سگتان را به حمام کردن و شسته شدن با آب و شامپو عادت دهید. حال چگونه سگ خود را به حمام کردن عادت دهیم؟

اگر سگ خود را تازه خریداری کرده اید و یا به تازگی سگی زیبا را به خانه خود آورده اید، آمده ممکن است از حمام بترسد. شما می توانید سگ خود را به حمام کردن ومحیط حمام با چند ترفند ساده عادت دهید. ما در زیر این ترفندهای ساده برای عادت دادن سگ ها به شسته شدن و حمام کردن را برای شما آورده ایم :

  • اگر سگ شما از محیط حمام می‌ترسد، او را درون یک تشت قرارا دهید. هنوز آب را باز نکنید. با او با صدای نرم و مهربان صحبت کنید. به او تشویقی و اسباب بازی برای بازی بدهید. این کار باعث می شود او با حمام ارتباط برقرار کند و لذت ببرد.
  • بعد از باز کردن آب و تا زمانیکه آب گرم را بر روی او گرفته اید به این کار ادامه دهید. هر بار مقدار کوچکی تشویقی به او بدهید.
  • توله خود را زمانیکه 5 هفته دارد با حمام آشنا کنید و او را عادت دهید. تجربه خوشایند از حمام کردن در تولگی سبب می شود در بزرگسالی راحت تر حمام را به عنوان یک روتین قبول کنند.
شامپو مناسب برای شستن سگ؟ چه شامپویی را برای سشتن سگ خود استفاده کنیم؟ آیا با شامپوی انسانی و یا شامپو بچه می توان سگ ها را شست؟ آیا حتما برای شستن سگ باید از شامپو مخصوص حیوانات خانگی استفاده کنیم؟ شستن سگ با شامپو انسانی چه مشکلاتی برای پوست سگ ایجاد می کند؟

یک شامپوی مخصوص سگ ملایم که خنثی باشد بهترین گزینه برای شستن سگ شما به حساب می آید.برای شستن سگ باید از شامپویی کهدارای PH  در حدود 7 می باشد استفاده نمایید. هرگز از شامپوهایی که بو و رنگ مصنوعی دارند برای شستشوی سگ زیبای خود استفاده نکنید. چراکه ممکن است باعث ایجاد حساسیت در پوست سگ شما شود.

هرگزبرای شستن سگ خود از شامپوی مخصوص انسان استفاده نکنید. پوست سگ ها pH متفاوتی دارند. و شامپوی انسان تعادل آن را بهم خواهد ریخت. و از اینطریق سبب رشد باکتری‌ها، انگل‌ها و ویروس‌ها در سطح پوست سگ خواهد شد.

اگر سگ شما اگزما یا سایر مشکلات پوستی دارد، اغلب خود را می‌خاراند و باعث خراشیده شدن پوستش می‌شود که همین امر به حساس‌تر شدن پوست می‌انجامد. شامپوی درخت چای برای برخی مشکلات پوستی مناسب است. مراقب باشید این شامپو خورده نشود، چراکه روغن درخت چای سمی است. با دامپزشک خود برای گرفتن شامپوی مناسب وضعیت پوستی حیوانتان مشورت کنید.

بعضی شامپوها به پیشگیری از هجوم کنه ها کمک میکنند. اگر سگ شما آلوده به کنه یا کک است میتوانید از آنها استفاده کنید. این شامپو ها به عنوان شامپوهای ضد انگل در پت شاپ ها به فروش می رسند.

برای کسب مشاوره رایگان دامپزشکی در ارتباط با شستشوی سگ و حمام کردن سگ ها با ما تماس بگیرید و تمام سوالات خود را از دامپزشکان متخصص ما بپرسید. از اینکه با ما تماس بگیرید پشیمان نخواهید شد.

کیسه های مقعدی سگ در زمان شستن سگ:

 در زمان حمام کردن و شستن سگ به کیسه مقعدی سگ کاری نداشته باشید مگر اینکه خارج کردن این مایع را به خوبی بلد باشید. سگ کیسه‌های مقعدی کوچکی در پشت خود دارد که برخی از آرایشگران حیوانات میگویند در حمام آنها را فشار دهید تا مایع آن خارج شود. دقت کنید تنها اگر دامپزشک شما این کار را برای حیوانتان تائید کرده و شما کاملا تسلط دارید این کار را انجام دهید. اگر کیسه‌های مقعدی ملتهب هستند با دامپزشک مشورت کنید.

شستن و حمام کردن سگ شیراز

کارهایی که قبل از شستن سگ باید انجام بدهیم چیست؟ آمادگی قبل از شروع حمام کردن سگ و آماده کردن سگ برای شستشو:

ابتدا باید مکان مناسبی را برای شستن سگ خود انتخاب کنید. ویژگی های یک مکان مناسب برای حمام کردن و شستن سگ:

اگر سگ شما کوچک است می‌توانید او را درون روشویی دستشویی یا سینک آشپزخانه شستشو دهید. سگ های بزرگتر را می‌توانید در وان حمام یا در زیر دوش حمام کنید. اگر بیرون از خانه خیلی سرد نباشد می‌توانید آن‌ها را در بیرون نیز حمام کنید. کف وان یا سینک هنکام خیس شدن لغزنده خواهد شد. اگر حیوان را در وان حمام یا سینک میشورید یک عدد حوله در کف آن پهن کنید. می توانید از یک پد لاستیکی مخصوص حمام نیز استفاده کنید. در صورت امکان یک مکان محدود را انتخاب کنید. سگ شما ممکن است در طول حمام مضطرب یا ناراحت شود و بخواهد فرار کند. اگر از وان استفاده میکنید درب حمام را ببندید. اگر در بیرون از فضای منزل هستید محیطی که در اطرافش حصار باشد را انتخاب کنید تا حیوان نتواند فرارکند.

آماده کردن سگ برای شروع شستشو:

موی بدن سگ خود را قبل از حمام به خوبی شانه کنید. این مورد مخصوصا برای سگ هایی که موهای ضخیم، پرپشت و دولایه دارند بسیار مهم است. مطمئن شوید گره‌ای دربین موهای او باقی نمانده است.

اگر سگ شما هر گونه کنه‌ای دارد باید او را نزد دامپزشک ببرید تا آن ها را جدا و سگ را درمان کند. اگر ماده ای ( رنگ، قیر، شیره گیاه) به موی حیوان چسبیده است آن را با ژل پترولیوم یا روغن های گیاهی پاک کنید و برای مدت 24 ساعت رها کنید. مقدار کمی مایع ظفشویی نیز ممکن است تاثیر داشته باشد.

اگر که ناخن های سگ شما بلند شده است و نیاز به کوتاه شدن دارند، ناخن های سگ خود را قبل از حمام کردن و شستن سگ، کوتاه کنید:

اگر ناخن‌های سگ تان احتیاج به کوتاهی دارد آن‌ها را قبل از حمام  کوتاه کنید. این کار باعث می‌شود در صورتیکه آشفته و بی قرار شد شما را تصادفا چنگ نیندازد.

ناخن‌های سگ خود را خیلی کوتاه نکنید. شما به راحتی ممکن است اشتباه کنید و پوست حساس زیر ناخن او را زخمی کنید. این کار منجر به خونریزی و عفونت خواهد شد. اگر به کوتاهی ناخن‌های سگ‌تان تسلط ندارید بسیاری از دامپزشکان و آرایشگران حیوانات، این کار را برای شما انجام خواهند داد.

تمام وسایلی که برای حمام کردن و شستن سگ نیاز دارید را از قبل آماده کرده و در دسترس خود بگذارید:

همینکه شستشو را شروع میکنید لازم است که تمام وسایل مورد نیاز در نزدیکی‌تان آماده کرده باشید. شما به حوله، پنبه، شامپوی مخصوص سگ، تشویقی و لیف حمام یا اسفنج نیازخواهید داشت. اگر شلنگ یا دوش قابل جدا شدن نداشته باشید، یک سطل یا ظرف برای آبکشی نیزاحتیاج دارید. درب تمام بطری ها و شامپو را باز کرده تا در زمانیکه سعی در کنترل یک سگ خیس دارید مجبور نشوید این کار را نیز انجام بدهید.

اگر سگ شما در حمام عصبی می‌شود احتمالا به یک نیروی کمکی برای شستن سگ احتیاج پیدا خواهید کرد. فرد کمکی می‌تواند سگ را ثابت نگهدارد تا شما بتوانید او را بشویید.

حتما حتما قبل از شروع شستن سگ خودف درون گوش های دوست کوچولو خود گلوله پنبه بگذارید(یادتان باشد که بعد از پایان شستشو و حمام سگ، پنبه ها را حتما خارج کنید)

وقتی در حین شستن سگ گلوله پنه ای در گوش وجود نداشته باشد، آب به داخل گوش های سگ شما نفوذ کرده و زمینه را برای ایجاد گوش درد و رخداد عفونت های گوش ایجاد می کند. با گذاشتن پنبه در گوش سگتان مانع از ورود آب به گوش او می شوید  که این امر به خشک ماندن مجاری گوش در حین شستن سگ کمک می کند.

دقت کنید که گلوله پنبه ای  را خیلی زیاد  به داخل گوش سگ فشار ندهید. در حدی باشد که بدانید در حین حمام کردن سگ و شستن سگ گلوله پنبه ای بیرون نمی افتد.

اگر به گردن سگ شما قلاده بسته شده است، حتما قبل از آغاز کردن مراحل شستن سگ، قلاده را باز کنید

کاملا مشخص است که برای شستن و تمیز شدن نواحی گردن و کتف سگ باید قلاده سگ خود را باز کرده باشید اما. چنانچه برای مهار کردن سگ خود در طول حمام کردن و شستن به قلاده نیاز دارید می توانید از انواع پلاستیکی قلاده سگ استفاده کنید.

شستن سگ در شیراز / مرکز تخصصی شستشو سگ شیراز / حمام کردن انواع نژاد سگ توسط افراد ماهر در این زمینه در شهر شیراز / هزینه شستشو سگ / آموزش نحوه حمام کردن و شستن سگ / محل شستشو سگ در شیراز

مراحل حمام کردن و شستن سگ

آب را باز کرده و دمای مناسب آب را برای شستن سگ خود پیدا کنید

آبی که برای شستن سگ خود استفاده می کنید نباید خیلی داغ و یا خیلی سرد باشد. سگ ها به آب داغ حساس هستند. قبل از شستن سگ دمای آب را کنترل کنید. آب باید گرم باشد نه داغ. آبی که خیلی سرد است می تواند سگ را دچار سرماخوردگی کند که مخصوصا برای توله ها بسیار خطرناک می باشد.

تمام بدن سگ خود را با آب مناسب خیس کنید

توصیه نمی کنیم که در هنگام شستن سگ ، سر و صورت او را خیس کنید. این کار ممکن است منجر به آب رفتن درون گوش یا سوختن چشم ها با شامپو شود. در عوض از گردن به پایین را با آب خیس کنید. مطمئن شوید موهایش به خوبی خیس شده است. مخصوصا این مورد را در خصوص سگهایی که موی ضخیم دارند دقت کنید.

حال نوبت به استفاده از شامپو مناسب حیوانات خانگی رسیده است. به بدن سگ خود شامپو مناسب بزنید

شامپو را درون ظرفی با آب مخلوط کنید و از کف آن برای شستن سگ استفاده کنید .نیازی به استفاده از لیف یا اسفنج برای مالیدن شامپو به بدن ندارید. در حقیقت بهتر است که در زمان که کف را می‌مالید از دستان خود استفاده کنید. بدین ترتیب می توانید هنگام شستن سگ هر گونه علائم غیرعادی مانند برجستگی یا التهاب روی بدن را زودتر متوجه شوید.

 سر و صورت حیوان را با شامپو نشورید. اگر صورت حیوان کثیف است یک دستمال نمدار بر روی صورتش بکشید تا کثیفی را رفع کنید. اگر حیوان موهای بلندی دارد شامپو را در جهت خواب موها بمالید. این کار باعث جلوگیری از گره خوردن موها میشود.

پس از شستن کامل بدن سگ خود حالا نوبت به آبکشی بدن او رسیده است. روی بدن سگ خود آب بگیرید و عمل آبکشی را انجام دهید

آب کشی سگ خود را تا زمانیکه از بدن او آب شفاف پایین بریزد ادامه دهید. برای دقیق انجام شدن این مرحله باید زمان صرف کنید. مخصوصا اگر موی سگ تان ضخیم یا دولایه است. آب نکشیدن کافی حیوان می تواندمنجر به به هم خوردن تعادل pH و التهابات پوستی شود.

 به یاد داشته باشید که آب را روی سر و صورت حیوان نریزید. اگر از ظرف یا سطل برای این کار استفاده میکنید آب را به گونه ای بریزیئ که از پشت کمر حیوان جاری شود.  اگر از شلنگ یا دوش استفاده میکنید مطمئن شوید آب به صورت حیوان نپاشد.

حال باید موها و بدن سگ خود را به حوله مناسب خوب خشک کنید

اگر بتوانید یک حوله مایکروفایبر تهیه کنید این مرحله را سریع تر انجام می‌دهید. اگرچه که یک حوله حمام معمولی نیز کارتان را راه می اندازد. حوله را بر روی پشت حیوان قرار دهید و او را با قرار دادن دست بر روی حوله خشک کنید. حوله را بر روی بدن نکشید. چرا که اینکار باعث گره خوردن مو در سگ های مو بلند میشود. به خاطر داشته باشید که سگ ها به طورغریزی با تکان دادن خود، بدنشان را خشک میکنند. پس برای کمی خیس شدن آماده باشید.

بعضی از افراد از سشوار برای خشک کردن موی سگ شان استفاده میکنند. اگر این کار را می‌کنید حتما تنظیمات گرمای آن را بر روی کم یا بدون گرما قرار دهید. هرگز سشوار را به سمت صورت سگ خود نگیرید.

بعد از خشک کردن بدن سگ خود می توانید به او تشویقی بدهید تا احساس رضایت او را نسبت به حمام کردن و شسته شدن جلب کنید. این کار سبب می شود خاطره خوبی از حمام کردن در حافظه سگ شما ایجاد شود.

کاراهایی که بعد از شستن سگ و حمام کردن سگ باید انجام دهید

موهای سگ خود را شانه کنید و برس بزنید / پنبه ها را از گوش سگ خارج کرده و داخل گوش را تمیز کنید و اگر آب به داخل گوش سگتان نفوذ کرده داخل گوش را با پنبه کاملا خشک کنید / اگر سگ شما درای خط اشک یا لکه اشکی است، آن را پاک کنید ( برای این کار میتوانید از محصولات تجاری که در پت شاپ ها و مخصوص سگ هستند استفاده کنید )

در انتهای کار دوباره به سگ خود خوراکی مورد علاقه او را بدهید یا با دادن یک تشویقی خوشمزه سگ خود را خوشحال کنید تا خاطره مثبتی از حمام کردن و شسته شدن با آب در حافظه سگ شما برجا بماند.

شستن سگ در شیراز / حمام کردن سگ در شیراز / خدمات بهداشتی و شستشوی سگ در شیراز

اگر به تازگی سگ زیبایی را خریداری کرده اید و با نحوه حمام کردن و شستن شگ آشنا نیستید با پت یو تماس بگیرید و از مشاوره رایگان دامپزشکان پت یو استفاده کنید.

09179295025

منبع آموزش شستن سگ در خانه: petmagz

, , , , , , , , ,
نوشته‌های پیشین
عقیم سازی خرگوش شیراز / عقیم کردن خرگوش نر و ماده شیراز / هزینه عقیم سازی خرگوش در شیراز
نوشته‌ی بعدی
سونوگرافی سگ شیراز / سونوگرافی حیوانات خانگی شیراز / سونوگرافی گربه شیراز

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست