عقیم سازی خرگوش شیراز / عقیم کردن خرگوش نر و ماده شیراز / هزینه عقیم سازی خرگوش در شیراز

عقیم کردن خرگوش شیراز / عقیم سازی خرگوش نر و ماده شیراز / هزینه عقیم سازی خرگوش در شیراز

عقیم کردن خرگوش نر و ماده در

معتبرترین و تخصصی ترین کلینیک های دامپزشکی

توسط دامپزشکان جراح متخصص و کاربلد

ارایه مشاوره رایگان قبل از انجام عمل جراحی

پاسخ به تمام سوالات شما در ارتباط با عقیم سازی خرگوش

09179295025

عقیم سازی و عقیم کردن خرگوش نر و ماده به چه معناست؟ عقیم سازی خرگوش چیست؟

عقیم کردن یا اخته کردن خرگوش نر و ماده به معنای خارج کردن اندام های تناسلی خرگوش نر و ماده است. اصطلاح انگلیسی که برای عقیم سازی خرگوش استفاده می شود neuter  یا  SPAY می باشد. در اصطلاح علمی کلمه castration برای عقیم کردن خرگوش نر و کلمه ovariohysterectomy برای عقیم کردن خرگوش ماده به کار برده می شود. زمانی که گفته می شود در عقیم سازی خرگوش‏‌، اندام های جنسی خرگوش خارج می شود، در خرگوش نر منظور بیضه ها و در عقیم سازی خرگوش ماده منظور تخمدان به تنهایی و یا تخمدان و رحم با هم است. در عقیم سازی خرگوش نر و عقیم سازی خرگوش ماده هدف نهایی ما این است که جلو تولید مثل حیوان را بگیریم.

دلیل عقیم کردن و عقیم سازی خرگوش نر و دلیل عقیم کردن خرگوش ماده چیست؟ چرا صاحبین خرگوش باید خرگوش نر یا خرگوش ماده خود را عقیم کننند؟

عقیم سازی خرگوش نر و ماده به دلایل مختلفی ممکن است انجام شود که در زیر به برخی از این دلایل اشاره خواهیم کرد:

1-     عقیم سازی خرگوش ماده برای پیشگیری کردن از باردار شدن خرگوش: شاید مهم ترین دلیلی که صاحبین خرگوش، خرگوش خود را برای عقیم سازی به کلینیک های دامپزشکی می برند، همین پیشگیری از بارداری و تولید نوزاد توسط خرگوش ماده باشد. این دلیل به خصوص زمانی اهمیت بیشتری پیدا میکند که فرد خرگوش نر و ماده را در کنار هم نگهداری می کند و امکان جفت گیری برای خرگوش نر و ماده  و آبستن شدن خرگوش ماده وجود دارد.

2-     عقیم سازی خرگوش ماده با هدف پیشگیری از سرطان پستان و سرطان رحم: همان طور که سرطان سینه و رحم در انسان ها از جمله موارد شایع سرطان به حساب می آید، در خرگوش های ماده نیز رخداد سرطان های پستان و رحم شایع بوده و شانس درگیری یگ خرگوش ماده با این بیماری ها در طول زندگی بالاست. حال شاید برای شما پیش بیاید که عقیم کردن خرگوش ماده چه ارتباطی به ابتلای خرگوش به سرطان دارد؟ آیا با عقیم سازی خرگوش ماده می توان شانس ایجاد سرطان رحم و پستان را در خرگوش کم کرد؟ پاسخ دامپزشکان و محققیق حیوانات به این دو سوال بله است. می توان با عقیم سازی خرگوش ماده از ابتلای خرگوش ماده خود به بیماری های پستانی و سرطان پستان جلوگیری کنید. ار آنجا که در عقیم سازی خرگوش ماده بافت های تولید مثلی خرگوش از جمله تخمدان ها از بدن خارج می شوند، تغییرات در تولید و سطح هورمون های جنسی خرگوش ماده ایجاد می شود که این تغییرات در پیشگیری از سرطان پستان و رحم در خرگوش، مفید هستند.

3-     عقیم سازی خرگوش ماده با هدف جلوگیری از آبستنی کاذب نیز توسط دامپزشکان و در کلینیک های دامپزشکی انجام می شود: خرگوش های ماده نیز همانند سگ های ماده آبستنی کاذب را تجربه می کنند. آبستنی کاذب یک اتفاق فیزیولوژیک در بدن خرگوش ماده بوده و در طبیعت به صورت طبیعی در خرگوش های ماده اتفاق می افتد و برای سلامتی خرگوش شما هیچ گونه خطری ندارد. حتما سوالی که برای شما ایجاد خواهد شد این است که با وجود خطر نداشتن آبستنی کاذب در خرگوش ماده، چرا باید با عقیم کردن خرگوش ماده از رخداد آن پیشگیری کرد؟ پاسخ سوالب شما کاملا واضح و مشخص است. در این مورد باید گفت که درست است که آبستنی کاذب سلامتی خرگوش ماده را به خطر نمی اندازد:، اما برای خرگوش ماده ای که در خانه نگهداری می شود شرایطی را ایجاد خواهد کرد که از نظر صاحبین این حیوانات زیبا و دوست داشتنی مطلوب نبوده و می تواند آنها را اذیت کند.در آبستنی کاذب با اینکه خرگوش ماده در حقیقت آبستن نیست، اما علایم یک خرگوش آبستن را نشان میدهد که از جمله آنها می توان به تغییر رفتار و بد اخلاق شدن، شیروار شدن پستان ها، تعیین قلمرو و شروع فعالیت های لانه سازی اشاره کرد. شدید شدن این رفتار ها می تواند برای صاحب خرگوش و اطرافیان مطلوب نباشد و افراد برای از بین رفتن این رفتار ها بخواهند خرگوش خود را برای غقیم سازی به کلینیک دامپزشکی ببرند و عقیم کنند. یکی از موارد نامطلوب دیگر در آبستنی کاذب، کاهش اشتهای خرگوش می باشد که می تواند برای صاحب اون اذیت کننده باشد و بدن خرگوش را ضعیف کند.

4-     یکی دیگر از دلایل عقیم سازی خرگوش نر و عقیم سازی خرگوش ماده، جلوگیری از رفتارهای پرخاشگرایانه در حیوان است و اینکه عقیم سازی خرگوش می تواند سبب آرام شدن خرگوش شما شود: خرگوش های نر و ماده زمانی که در سیکل جنسی و تولید مثلی خود به سر مبرند دچار تغییر رفتار شده و ممکن از رفتار خشونت آمیز و همراه با پرخاشگری از خود بروز دهند. با عقیم کردن خرگوش نر و خرگوش ماده می توان این رفتارهای نامناسب را تا حد زیادی در هر دو جنس نر و ماده از بین برد. چرا که بتا عقیم سازی خرگوش نر و ماده سطح هورمون های جنسی در بدن این حیوانات کاهش پیدا کرده و سبب از بین رفتار رفتارهای نامناسب در آنها می شود. البته نباید فراموش کرد که خرگوش ها در کل حیوانات آرام و بی آزاری هستند و یکی از دلایل مناسب کردن نگهداری خرگوش در خانه و برای بچه ها نیز همین مورد است.

5-     عقیم سازی خرگوش ماده و نر با هدف جلوگیری از نشانه گذاری حیوان با ادرار نیز انجام می شود: حیوانات در طبیعت و به طور ذاتی اقدام به تعیین قلمرو برای خود می کنند. تعیین قلمرو در خرگوش ها نیز وجود دارد. این حیوانات برای مشخص کردن محدوده قلمرو خود، باید در آن محیط نشانه ای از خود به جا بگذارند. یکی از روش های نشانه گذاری به منظور تعیین قلمرو در حیوانات و خرگوش های نر و ماده، نشانه گذاری با ادرار است. این ویژگی ذاتی و طبیعی خرگوش ها، زمانی که این حیوانات به عنوان حیوان خانگی و در منزل نگهداری مشوند می تواند برای صاحب خرگوش و اطرافیان او دردسر ساز شود. به گونه ای که خرگوش اقدام به ادرار کردن های نا به جا کرده و محیط را آلوده و بد بو می کند. روش اصلی برای از بین بردن رفتار نشانه گذاری با ادرار و ادرار های نا به جا، عقیم کردن خر گوش نر و ماده است. شضما می توانید خرگوش نر یا خرگوش ماده خود را عقیم کرده و از این طریق رفتار نامطلوب نشنه گذاری با ادرار را در خرگوش خود ازبین ببرید. بنابراین عقیم سازی خرگوش نر و عقیم سازی خرگوش ماده می تواند این مشکل را در خرگوش ها از بین ببرد.

6-     پیشگیری از عفونت های رحمی مانند اندومتریت و پایومترا با عقیم سازی خرگوش ماده: همان طور که در مورد سرطان رحم نیز گفته شد، عقیم سازی و عقیم کردن خرگوش ماده می تواند از ابتلای خرگوش شما به انواع بیماری های رحمی جلوگیری کند. زمانی که خرگوش ماده شما در کلینیک دامپزشکی و توسط جراج دامپزشک عقیم می شود، رحم خرگوش ماده از بدن خارج شده و از همین رو خرگوش شما دیگر دچار عفونت رحم و التهاب رحم که می توانند زندگی خرگوش را نیز به خطر بیندانزند،نمی شود.

عقیم سازی خرگوش در شیراز، کرمان، یزد، بوشهر، تهران، اصفهان، مشهد

اهمیت عقیم کردن خرگوش نر و اهمیت عقیم کردن خرگوش ماده

مطالب بالا به طور کامل اهمیت و مزیت های عقیم سازی و عقیم کردن خرگوش نر و عقیم کردن خرگوش ماده را بیان کرد و شما متوجه شدید که چرا باید خرگوش هایی را که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند در کلینیک و بیمارستان دامپزشکی عقیم کرد. بنابراین اگر شما هم در خانه خرگوش نر و یا ماده ای دارید که قصد گرفتن بچه خرگوش از آن را ندارید، می توانید با مراجعه به کلینیک دامپزشکی، خرگوش خود را عقیم کنید.

نحوه عقیم کردن خرگوش چگونه است؟ به چه شکل یک خرگوش نر یا ماده را عقیم میکنند؟ روند عقیم سازی خرگوش به چه صورت است؟

روش جراحی در عقیم سازی خرگوش نر و عقیم سازی خرگوش ماده با هم تفاوت دارد. نقطه مشترک هر دو این است که طی این عمل جراحی، اندام های جنسی خرگوش خارج شده و حیوان دیگر توانایی تولید مثل را ندارد.

نحوه عقیم سازی در خرگوش نر: در طی فرآیند عقیم سازی خرگوش نر، بیضه که بافت های تولید کننده اسپرم هستند از بدن حیوان خارج می شوند. بیضه ها در خرگوش نر در کیسه بیضه یا اسکروتوم قرار دارند. 2 روش معمول برای خارج کردن بیضه ها در خرگوش نر وجود دارد. در یکی از این روش ها یک شکاف در جلو کیسه بیضه داده شده و سپس بیضه از آن خارج می شوند و در روش دوم بر روی کیسه بیضه دو برش برای خروج هر بیضه داده می شود. بعد از عقیم سازی در خرگوش نر، اگر از روش دوم استفاده شده باشد کیسه بیضه برای مدتی ملتهب خواهد شد و با گذشت زمان التهاب رفع شده و کیسه بیضه جمع می شود.

نحوه عقیم سازی در خرگوش ماده: در خرگوش های ماده اندام های جنسی در حفره شکمی قرار دارند. بنابراین برای خارج کردن آنها باید ناحیه شکم توسط جراح حیوانات برش داده شود. پس از باز کردن شکم حیوان، تخمدان ها و رحم و شاخ رحم از بدن خارج شده و محل شکاف بخیه می شود.

سن عقیم سازی خرگوش ماده؟ سن عقیم کردن خرگوش نر؟ خرگوش خود را کی و در چه سنی باید عقیم کنیم؟

همان طور که در مطالب بالا نیز بیان شد، طی جراحی عقیم سازی خرگوش نر و ماده، اندام های جنسی از بدن خرگوش خارج می شود. عقیم سازی خرگوش ها را می توان بلافاصله بعد از گذراندن بلوغ جنسی انجام داد. سن رسیدن به بلوغ جنسی در خرگوش ها با نژاد های مختلف متفاوت است. خرگوش های نژاد کوچک زودتر از خرگوش های نژاد بزرگ تر به بلوغ جنسی می رسند. به طور متوسط در خرگوش های نژاد کوچک بلوغ جنسی در 4 تا 6 ماهگی و در خرگوش های نژاد بزرگ در حدود 9 ماهگی اتفاق می افتد. با توجه به نژاد خرگوش شما و زمان رسیدن او به بلوغ جنسی، می توانید برای انجام جراحی عقیم سازی او به کلینیک دامپزشکی مراجعه کرده و خرگوش خود را عقیم کنید. اگر خرگوش شما سن بالایی داشته که دیگر هر زمان که بخواهید می توانید برای عقیم کردن او اقدام کنید.

در زمان انجام عقیم سازی باید سلامت خرگوش شما توسط دامپزشک متخصص خرگوش و حیوانات اگزوتیک، تایید شود. چرا که وجود برخی بیماری ها می تواند ریسک عمل جراحی در خرگوش شما را بالا ببرد و از آنجا که خرگوش ها در زمان عقیم سازی باید بیهوش شوند، باید شرایط بدنی نرمال برای بیهوشی را داشته باشند تا در طی روند جراحی عقیم سازی برای خرگوش زیبای شما اتفاق ناگواری رخ ندهد.

شما باید قبل از تصمیم گیری نهایی در ارتباط با عقیم کردن خرگوش خود، با یک دامپزشک متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

ما شرایطی را فراهم آورده ایم تا شما هر زمان که بخواهید، با دامپزشک متخصص صحبت کنید

مشاوره رایگان دامپزشکی هدیه ما به صاحبین حیوانات خانگی است

با ما تماس بگیرید و سوالات خود را از دامپزشکان ما بپرسید

09179295025

هزینه عقیم سازی خرگوش؟ قیمت عقیم کردن خرگوش؟ عقیم سازی خرگوش چقدر هزینه دارد؟

با توجه به دلایل و مزیت های بیان شده در ارتباط با عقیم سازی خرگوش هایی که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند، هزینه کردن در این زمینه توجیه پیدا می کند. شما می توانید برای آگاهی از هزینه عقیم سازی خرگوش در شیراز، تهران، کرمان، مشهد، یزد، بوشهر، تبریز، اصفهان و … با ما تماس بگیرید تا ما هزینه و قیمت عقیم سازی خرگوش را به شما بگوییم. برای اطلاع از قیمت عقیم سازی خرگوش با شماره 09179295025 تماس حاصل فرمایید.

هزینه عقیم سازی خرگوش در شیراز / هزینه عقیم سازی خرگوش در کرمان / هزینه عقیم کردن خرگوش در تهران / هزینه عقیم کردن خرگوش در یزد / هزینه عقیم سازی خرگوش در بوشهر / هزینه  عقیم سازی خرگوش در مشهد و …

مرکز عقیم سازی خرگوش کجاست؟ محل عقیم کردن خرگوش؟ برای عقیم کردن خرگوش به کجا باید مراجعه کرد؟ آدرس کلینیک دامپزشکی برای عقیم کردن خرگوش کجاست؟

فرقی نمی کند که شما ساکن کدام یک از شهرهای ایران بزرگ هستید. مشاوره های دامپزشکی ما در زمینه عقیم سازی خرگوش نر و ماده به صورت تلفنی و رایگان بوده و تمام شهرهای ایران را شامل می شود. اگر شما ساکن شهرهای شیراز، تهران، اصفهان، کرمان، مشهد، یزد، بوشهر، تبریز و … هستید و صاحب یک خرگوش نر و ماده دوست داشتنی می باشد و بعد از خواندن دلایل و مزیت ها عقیم سازی خرگوش تصمصم گرفته اید تا خرگوش زیبای خود را برای عقیم سازی نزد دامپزشک جراح و کلینیک یا بیمارستان دامپزشکی معتبر ببرید تا با خیال آسوده روند جراحی عقیم سازی و مراقبت های بعد از عمل خرگوش شما به طور کاملا تخصصی انجام شود، کافیست با ما تماس بگیرید. ما بهترین و تخصصی ترین مراکز دامپزشکی عقیم سازی خرگوش را به شما معرفی خواهیم کرد.

آدرس کلینیک دامپزشکی در کرمان برای عقیم سازی خرگوش نر و ماده / آدرس بیمارستان دامپزشکی در تهران برای عقیم کردن خرگوش / محل کلینیک دامپزشکی عقیم سازی خرگوش شیراز / آدرس عقیم سازی خرگوش در یزد، بوشهر، اصفهان، مشهد و …

اقدامات بعد از عقیم سازی خرگوش چیست؟ بعد از عقیم کردن خرگوش چه کار باید کرد؟ نکات ضروری در مراقبت بعد از عمل در خرگوش های عقیم شده:

طبیعی است خرگوشی که عقیم می شود، تا مدتی پس از عمل جراحی عقیم سازی، حالت نرمال و سرحالی و بازیگوشی همیشه را نداشته باشد. خرگوش شما در طی جراحی عقیم سازی بیهوش شده است و تا چند ساعت پس از آن به دلیل اثرات داروی بیهوشی بی حال خواهد بود. اشتها حیوان ممکن است تا یک روز بعد از عمل جراحی نیز مناسب نباشد و خرگوش شما تمایلی به خوردن غذا نداشته باشد. اگر خرگوش شما درد داشته باشد، دامپزشک می تواند برای او داروهای ضد درد و مسکن تجویز کند تا درد حیوان کاهش یابد.

اشتها خرگوش بعد از 2 تا 3 روز به حالت نرمال برخواهد گشت. در روزهای ابتدایی بعد از عقیم سازی باید خرگوش خود را در جای مناسب نگهداری کنید و وضعیت عمومی او را چک نمایید. جای نگرانی وجود ندارد چرا که جراحی عقیم سازی خرگوش یک عمل جراحی معمول بوده و عوارض خاصی ندارد. با مراقبت بعد از عمل مناسب توسط شما، خرگوش شما خیلی زود سرحال خواهد شد و به حالت قبل از انجام عل عقیم سازی بر خواهد گشت.

عقیم سازی خرگوش در شهرهای ایران:

عقیم سازی خرگوش در شیراز / عقیم سازی خرگوش در کرمان / عقیم کردن خرگوش در تهران / عقیم کردن خرگوش در یزد /  عقیم سازی خرگوش در بوشهر / عقیم سازی خرگوش در مشهد و …

مراکز دامپزشکی عقیم سازی خرگوش در شهرهای کرمان، تهران، یزد، شیراز، بوشهر، اصفهان، مشهد و سایر شهر های ایران آماده خدمات رسانی به صاحبین خرگوش در سراسر ایران عزیز هستند.

هر گونه سوالی در ارتباط با عقیم سازی در خرگوش نر و ماده دارید را از ما بپرسید

ما شرایط مشاوره رایگان دامپزشکی را برای شما فراهم آورده ایم

09179295025

برای کسب مشاوره رایگان تلفنی و صحبت با متخصصین دامپزشکی با ما تماس بگیرید و تمام سوالات خود را از دامپزشکان پت یو بپرسید. ما عاشق حیوانات هستیم و بهترین ها را برای این مخلوقات زیبای خداوند فراهم می کنیم. تلفن تماس با دامپزشک: 09179295025

, , , , , , , , , ,
نوشته‌های پیشین
آتلیه عکاسی حیوانات خانگی شیراز / عکاسی از حیوانات در شیراز / عکاسی سگ و گربه در شیراز / عکاس حیوانات خانگی
نوشته‌ی بعدی
شستن سگ و حمام کردن سگ / شستن سگ در شیراز

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست