غذای آماده سگ

غذای آماده سگ

انواع مختلفی از غذای آماده سگ به صورت تجاری در بازار وجود دارد و در پت شاپ ها و کلینیک های دامپزشکی غذای آماده سگ قابل خریداری است. این غذاها توسط شرکت های مختلف و در انواع مختلفی موجود می باشند. یکی از راه های تغذیه سگ استفاده از غذای آماده سگ می باشد که خود در مقایسه با غذاهای خانگی سگ دارای مزیت و معایبی هستند. برای اینکه بیشتر با غذای آماده سگ و مزایا و معایب آن آشنا شوید تا پایان این مقاله همراه تیم دامپزشکی پت یو باشید.

غذای آماده سگ به چه غذاهایی گفته می شود؟

غذای آماده سگ غذایی است که شما آن را به صورت کاملا آماده از فروشگاه حیوانات خانگی ( پت شاپ ها ) و یا کلینیک های دامپزشکی خریداری می کنید و بدون اضافه کردن ترکیبی به آن یا ایجاد تغییری در آن، برای تغذیه سگ خود از آن غذای آماده استفاده می کنید. این غذاها نیاز به پخته شدن یا گرم شدن ندارند و استفاده از آنها برای صاحبین حیوانات خانگی بسیار ساده است. غذای آماده سگ در اشکال مختلف و توسط شرکت های مختلف به بازار عرضه میشود. که با توجه به کیفیت و نوع غذا و برند آن قیمت های مختلفی دارند.

انواع غذای آماده سگ

امروز تنوع بسیار زیادی در زمینه غذای آماده سگ وجود دارد و روز به روز نیز این تنوع در حال گسترش یافتن است. شرکت های مختلف تولید کننده غذای آماده سگ، این غذاها را در اشکال مختلف و با ترکیبات غذایی مختلف تولید و عرضه می کنند. در یک دسته بندی کلی می توان غذای آماده سگ را در گروه های مقابل قرار داد: غذای خشک سگ / غذاهای کنسروی سگ / غذاهای تشویقی سگ / مکمل های غذایی ( که البته جز غذای اصلی به حساب نمی آیند).

هر کدام از گروه های بالا نیز شاخه های مختلفی دارند. شرکت های تولید کننده غذای آماده سگ امروزه برای انواع نژاد سگ نیز غذاهای اختصاصی تولید می کنند. برای مثال غذای خشک سگ ژرمن شفرد یا غذای خشک سگ هاسکی و …

سنین مختلف نیز غذاهای آماده مختص به خود را دارند. غذای خشک سگ مخصوص سگ های بالغ و یا غذای خشک سگ مخصوص توله سگ ها. امروزه تنوع غذاهای آماده سگ از این هم فراتر رفته و غذاهای تجاری و آماده مخصوص بیماری های مختلف سگ ها نیز در بازار قابل خریداری است.

دامپزشک متخصص تغذیه سگ در شیراز، تهران، کرمان، اصفهان، یزد، مشهد، بوشهر

انواع برندها و شرکت های تولید کننده غذای آماده سگ

برندها و شرکت های خارجی و داخلی مختلفی در زمینه تولید غذای آماده سگ فعالیت می کنند. در ادامه برخی از معتبرترین و با کیفیت ترین برندهای تولید غذای سگ را برای شما آورده ایم. با خواندن مطالب زیر با این شرکت ها بیشتر آشنا شوید.

رویال کنین / بوش / N&D / دکتر کلادرز / بیوگانس / بیزتیز / animonda / هپی داگ / و …

 معرفی برند رویال کنین یکی از بهترین برندهای تولید کننده غذای آماده سگ در دنیا

رویال کنین یک برند معتبر و بین المللی در زمینه تولید غذای آماده سگ و گربه در جهان است. این شرکت در سال 1968 تاسیس گردید هدف خود را تولید غذای حیوانات خانگی بر پایه تحقیقات و دانسته های علمی گذاشت. شرکت رویال کنین یک شرکت فرانسوی بوده و سالانه تولیدات خود در بخش حیوانات خانگی را به سراسر جهان صادر می کند. این شرکت از همان ابتدا بر اساس اصول علم و دانش در زمینه غذای آماده سگ و گربه شکل گرفته تا در هر زمان بهترین و با کیفیت ترین غذاها را برای حیوانات خانگی تولید کند. در ROYAL CANIN  بر اساس سایز، سن، سبک زندگی و نژاد غذاهایی موثر برای سگ‌ها و گربه‌ها تهیه و تولید می شود.

 همه چیز در ارتباط با غذای آماده سگ دکتر کلادرز Dr.Clauder’s

از زبان خود شرکت دکتر کلادرز: ما تغذیه مناسب برای حیوان غزیز  شما را تضمین می‌کنیم. بخصوص برای سگ‌ها چراکه با توجه به سن و شرایط زندگی، تغییرات قابل توجهی در تغذیه سگ ها  ایجاد می شود. بنابراین ما بهترین انتخاب‌ها از محصولات خود را به شما پیشنهاد می‌دهیم که کاملا با توجه به سن حیوان طراحی شده است. محصولات ویژه (حساس) که شما بوسیله آنها می‌توانید پاسخگوی نیازهای حیوان خود اعم از اضافه ورزن، حساسیت و تغییر در میزان انرژی مورد نیاز بدن حیوان باشید.  غذای آماده سگ دکتر کلادرز نیز از جمله غذاهای با کیفیت سگ و گربه بوده که در سطح دنیا شناخته شده می باشد.

 دامپزشکان مصرف غذای آماده سگ را برای سگ های آپارتمانی توصیه می کنند

غذاهای آماده و تجاری سگ که در بازار وجود دارند اگر به درستی و از برند معتبر و متناسب با شرایط سگ خریداری شوند، دارای مزایایی هستند که در برخی از آنها در زیر آورده شده است:

اول از همه اینکه غذای آماده سگ برندهای معتبر در شرکت های خارجی و پس از انجام تحقیقات بسیار و بر پایه اصول علمی تولید شده اند و بارها مورد آزمایش و تست قرار گرفته اند. بنابراین می توانند غذاهای ایمنی برای سگ دلبند شما باشند. مزیت دیگر غذاهای آماده سگ این است که این غذاها متناسب با نیازهای سگ شما فرمولاسیون شده اند و از نظر اجزای غذایی کاملا بالانس شده و با نیازهای سگ متناسب هستند. با مصرف این نوع غذاها مطمئن خواهید بود که مواد ضروری و مورد نیاز بدن سگ به میزان مناسب و نه کمتر و نه بیشتر، به بدن حیوان می رسد.

غذاهای آماده سگ به خصوص غذاهای خشک سگ برای انواع نژاد سگ و در سنین مختلف و شرایط مختلف فرموله و اختصاصی شده اند. شما می توانید در شرایط بیماری های مختلف از غذاهای اختصاصی و متناسب با آن بیماری استفاده کنید و یا اینکه اگر سگ شما آبستن است و یا در حال شیر دادن به توله ها، از غذای اختصاصی سگ های آبستن و یا شیروار برای سگ خود استفاده نمایید.

مصرف غذای آماده خشک برای تغذیه سگ دیگر زحمت تهیه غذاهای خانگی را برای صاحب آنها از بین می برد. اگر وقت کافی برای تهیه غذاهای خانگی برای سگ خود ندارید، غذای آماده سگ گزینه بسیار مناسبی برای شما به حساب می آید.

غذای خشک آماده سگ به صورت پلت درآورده شده است که کمی سفت بوده و نیازمند جویدن بیشتر نسبت به غذاهای خانگی و نرم است. سگ ها جویدن را دوست دارند و این امر به تمیزی دندان ها و از بین رفتن جرم های دندانی سگ نیز بسیار کمک می کند و از این طریق بوی بد دهان سگ را نیز از بین خواهد برد و یا بسیار کاهش خواهد داد.

شاید در ابتدا برای انتخاب غذای خشک و آماده مورد علاقه سگ خود کمی دچار زحمت بشوید. اما زمانی که غذای باب میل سگ خود را پیدا کردید، دیگر کار شما برای تغذیه سگتان بسیار راحت خواهد بود. غذاهای خشک آماده سگ بسیار خوشخوراک بوده و حیوان به راحتی و با لذت بسیار از آن استفاده خواهد کرد. یکی دیگر از مزیت های غذاهای خشک سگ راحت بودن محوه نگهداری و طولانی مدت تاریخ انقضای آنها است. این غذاها برای نگهداری نیاز به یخچال نداشته و فاسد نمی شوند و برای طولانی مدت می توانید آنها را در منزل نگهداری کنید و بدون هیچ مشکلی برای تغذیه سگ زیبای خود مورد استفاده قرار دهید.

بحث اقتصادی همواره در هر زمینه ای مهم خواهد بود. غذای آماده سگ گران تر می شود یا غذاهای خانگی؟ کدام یک از نظر اقتصادی با صرفه تر است؟

اگر تا کنون فکر می کردید که قیمت غذاهای آماده سگ خیلی زیاد است و درست کردن غذا برای سگ در خانه از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهد بود، سخت در اشتباه هستید. اگر شما بخواهید که با استفاده از گوشت مرغ، سیب زمینی و سبزیجات و روغن های مفید روزانه برای سگ خود غذا تهیه کنید، در مجموع هزینه های شما نسبت به زمانی که بخواهید برای سگ خود غذای خشک و آماده سگ خریداری کنید، بیشتر می شود.

 نکات مهم در ارتباط با انتخاب غذای آماده سگ

این که شما چه نوع غذای آماده ای و از چه برندی را برای سگ خود خریداری می کنید، به شرایط سگ شما و قدرت خرید شما بستگی دارد. غذاهای خشک سگ به دلیل نداشتن رطوبت، ارزش غذایی بیشتری در واحد حجم داشته و این بدین معناست که سگ شما با خوردن حجم کمتری از غذا می تواند نیازهای روزانه بدن خود به مواد غذایی و ویتامین ها و مواد معدنی و … را تامین کند. و به همین دلیل است که  غذاهای خشک سگ انتخاب بهتری برای سگ‌های بزرگ جثه به حساب خواهد آمد.

 غذاهای عرضه‌شده در قوطی، 68 تا 78 درصد آب دارند و نسبت به غذاهای خشک معمولاً گوشت قرمز یا سفید بیشتری در تهیه‌ی آن‌ها به کار می‌رود. علاوه بر این گاهی پروتئین‌های گیاهی مثل گندم یا سویا نیز در ترکیب این نوع غذاها دیده می‌شود.

غذاهای عرضه‌شده در قوطی به دلیل آب زیادی که دارند، برای سگ‌هایی دارای مشکلات مجاری ادراری مفیدتر هستند. این نوع غذا برای سگ‌های چاقی که عادت به پرخوری دارند نیز انتخاب بهتری است زیرا کالری کمتری دارد و خوردن حجم زیادی از آن‌ها باعث اضافه‌وزن بیشتر نمی‌شود.

غذاهای نیمه مرطوب مخصوص سگ حاوی 25 تا 40 درصد آب هستند. سازندگان غذاهای نیمه مرطوب برای نرم ماندن و افزایش دوام در فروشگاه‌ها، ترکیبات نگه‌دارنده‌ی رطوبت مثل قند، پروپیلن، گلیکول و نمک به این نوع غذاها اضافه می‌کنند.

 

غذای آماده سگ را از کجا خریداری کنیم؟

تمام فروشگاه های حیوانات خانگی در سراسر کشور عرضه کننده انواع غذای آماده سگ / پت شاپ ها / پت شاپ های اینترنتی / کلینیک های دامپزشکی / و …

اگر ساکن شهر زیبای شیراز هستید می توانید برای خرید تلفنی انواع غذای سگ در شیراز، با شماره 09179295025  تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کرده و درب منزل تحویل بگیرید.

کلینیک دامپزشکی شیراز، کرمان، تهران، مشهد، یزد، اصفهان، بوشهر و …

در هرساعت از شبانه روز آماده خدمت رسانی به حیوانات است

کلینیک دامپزشکی شبانه روزی

فروش انواع غذای آماده سگ و غذای خشک سگ در شیراز

پت شاپ کلینیک دامپزشکی شیراز عرضه کننده بهترین و با کیفیت ترین غذاهای خشک سگ و کنسرو سگ در شیراز

کلینیک دامپزشکی پرندگان شیراز، تهران، اصفهان، کرمان، مشهد، یزد، بوشهر، تبریز

ارائه دهنده خدمات تخصصی دامپزشکی در زمینه پرندگان زینتی

مشاوره رایگان توسط دامپزشک متخصص پرندگان زینتی

, , , , ,
نوشته‌های پیشین
نکاتی مهم درباره غذا دادن به سگ ها
نوشته‌ی بعدی
مسواک زدن دندان سگ / بهداشت دهان و دندان سگ / آموزش مسواک زدن دندان های سگ

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست